15 juli 2022 - 15:40 - Marokko
Op woensdag brak er brand uit in Boujedyane, in de streek Larache. Ook op donderdag 14 juli braken twee nieuwe branden uit in Khémis Sahel en in het stadsbos van La Hipica. De autoriteiten moesten, ondanks de inspanningen van de brandweer, de nodige voorzorgsmaatregelen nemen.
Terwijl eenheden van de Civiele bescherming, de Royal Armed Forces, de Koninklijke Gendarmerie en de water- en bosbouwautoriteiten hun inspanningen voortzetten om de vlammen die woensdag en donderdag uitbraken in Khémis Sahel en in het stadsbos van La Hipica onder controle te krijgen, werd de snelwegas Larache-Kenitra gedeeltelijk afgesloten. Weggebruikers werden omgeleid via Sidi Lyamani.
Lees ook: Marokko test met succes nieuwe Canadair vliegtuigen
Al ruim 450 hectare land werd door de bosbranden verwoest. Vier Canadairs werden ingezet om de vlammen te doven.
Lees ook: Bosbrand in Taza: brandweer en blusvliegtuigen ingezet
Om veiligheidsredenen werden bewoners in de buurt van de plaats van de branden geëvacueerd. Men vreest dat de vlammen naar hun huizen zouden kunnen overslaan. De politie heeft nog geen informatie over de oorzaak van de brand.
Marokko te duur voor eigen diaspora
Celstraffen en boetes voor bromfietsers in Marokko
Duizenden Marokkaanse truckers in Spanje onder vuur
Marrakech bouwt ondergrondse wegen tegen files
Belangrijke mededeling voor wie via Tanger Med reist
Marokkaanse diaspora: vijf douanevalkuilen die je moet kennen
Celstraffen en boetes voor bromfietsers in Marokko
Duizenden Marokkaanse truckers in Spanje onder vuur
Marrakech bouwt ondergrondse wegen tegen files
Vader Nasser Zefzafi voorgedragen voor Nobelprijs
De onbekende passies van Moulay Hassan en Lalla Khadija
Woede over gedrag Ryanair in Marokko
Explosies gehoord in Dakhla, dit is de reden
Influencer lyrisch over Marokkaanse burger van 1 euro