28 juli 2022 - 19:00 - Marokko
Twee vrouwen zijn eerder deze week door verstikking gestorven in het noorden van Marokko, dat wordt geteisterd door bosbranden. Dit brengt het dodental van de bosbranden in de provincie Larache op vier.
De twee omgekomen vrouwen behoorden volgens de plaatselijke overheid tot degenen die "weigerden in te gaan op het verzoek om de door de branden bedreigde huizen te evacueren". Eerder hadden de autoriteiten de dood bekendgemaakt van een vrijwilliger in Taounate, in het noorden van het land. Samen met de reddingsdiensten had hij de vlammen bestreden. Een ander slachtoffer van de branden werd geregistreerd in de provincie Larache.
Lees ook: Dode en zwaargewonde bij bosbrand in Noord-Marokko
Naast de dodelijke slachtoffers werden duizenden hectaren bos door de vlammen verwoest. Uit voorzorg hebben de autoriteiten 536 gezinnen uit 11 dorpen moeten evacueren. Er is geen rust voor de brandweer, die met de steun van vier blusvliegtuigen en tankwagens probeert verschillende branden onder controle te krijgen. In de streek van Larache, ten zuiden van Tanger, zijn ten minste 30 hectare bos verwoest.
Lees ook: Onderzoek naar nieuwe bosbranden in Noord-Marokko
Het vuur heeft sinds begin juli meer dan 10.500 hectare bos vernield, onder meer in Larache, Ouezzane, Tetouan, Chefchaouen, Taza en Al Hoceima.
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget