30 mei 2019 - 12:30 - Marokko
Twee mannen zijn in Marokko gearresteerd en aangeklaagd omdat ze overdag tijdens de Ramadan in het openbaar cannabis zouden hebben gerookt.
Volgens Goud werden de twee door agenten van de koninklijk gendarmerie in Driouch gearresteerd en aangeklaagd volgens artikel 222 van het wetboek van strafrecht.
Artikel 222 straft met een gevangenisstraf van een tot zes maanden en een geldboete van 200 tot 500 dirham iedere persoon die "bekend staat als een moslim en het vasten in de openbare ruimte verbreekt, zonder een door de religie toegestane reden".
De medium stelt dat er echter enige onduidelijkheid heerst in deze zaak. Het is namelijk niet bekend of de twee worden vervolgd voor het gebruik van cannabis of voor het verbreken van het vasten.
In 2016 was een man in Rabat ook gearresteerd omdat hij overdag een sigaret had gerookt tijdens de Ramadan.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project