2 januari 2021 - 16:00 - Marokko
Marokkaanse Kamerleden hebben besloten om een oud wetsvoorstel over de bescherming van de Arabische taal een nieuw leven in te blazen. Het wetsvoorstel werd door de PJD-partij jaren gelezen ingediend. Het comité voor Onderwijs, Cultuur en Communicatie gaat de mogelijkheden onderzoeken.
Het wetsvoorstel moet ervoor zorgen dat de Arabische taal wordt beschermd en gepromoot in het publieke leven. Hetzelfde zou kunnen gelden voor de Amazigh taal als het door de selectie komt, meldt de krant Al Akhbar.
De PJD wil deze wet invoeren omdat het Arabisch in het dagelijks leven is ingeburgerd op alle facetten van het publieke domein, zoals handel en publieke diensten. De partij wil dat het Arabisch in alle belangrijke documenten wordt gebruikt, in correspondentie en tijdens vergaderingen van staatsbedrijven. Reclamespotjes en reclameborden moeten in het Arabisch zijn en hetzelfde geldt voor oproepberichten in het openbaar vervoer.
De bedoeling is om op deze manier de Arabische taal te waarborgen en invloeden van buitenaf te weren. De politieke partij wil zelfs boetes invoeren tussen de 2000 en 50.000 dirham als de wet wordt overtreden.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt