Marokko: ontvoering voor losgeld in Mdiq
Drie verdachten zijn zondag door de politie in het noord-Marokkaanse Mdiq gearresteerd voor hun vermeende deelname aan een ontvoering om losgeld.
- Marokko
Een politieman en een militair werden woensdagochtend in Fez gearresteerd voor hun vermeende deelname aan een ontvoeringspoging en seksuele intimidatie.
De nationale veiligheidsdienst DGSN meldt in een verklaring dat een man dinsdagochtend aangifte heeft gedaan bij de politie in Fez. De man beschuldigde drie mensen van de seksuele intimidatie van zijn vrouw als gevolg van een "incident dat leidde tot een ruzie tussen de verdachten en de vrouw die gehandboeid en onder dwang in een personenwagen werd meegenomen en iets later achtergelaten".
Een onderzoek van de politie leidde tot de drie verdachten. Het gaat volgens de DGSN om een militair, die het slachtoffer in de boeien sloeg en een politieman die niet in dienst was op het moment van de feiten en de vrouw in de auto dwong. Over de derde verdachte wordt niets vermeld.
Volgens de DGSN werden de drie arrestanten in bewaring gesteld tot het einde van het onderzoek.
Lees meer
Drie verdachten zijn zondag door de politie in het noord-Marokkaanse Mdiq gearresteerd voor hun vermeende deelname aan een ontvoering om losgeld.
In Marokko trad de wet tegen seksuele intimidatie op straat een tiental dagen geleden in werking. De wet maakte al één "slachtoffer".
Drie verdachten, waaronder een politieman, werden begin deze week in Rabat gearresteerd voor oplichting. De twee beloofden banen bij de nationale veiligheid in ruil voor geld.
Vijf verdachten tegen wie een nationaal arrestatiebevel was uitgevaardigd, werden zaterdag door de politie in Tetouan gearresteerd.
Het zou de eerste rechtszaak worden op basis van de nieuwe wet tegen seksuele intimidatie op straat in Marokko. Maar het slachtoffer heeft haar klacht ingetrokken.