29 november 2018 - 20:20 - Economie
Marokkanen moeten nog even wachten op de officiële lancering van 5G internet. Deze staat gepland voor 2022 bij de telecomoperators in het koninkrijk.
De datum wordt in een nieuw onderzoek van de vereniging GSMA vermeld. De vereniging vertegenwoordigt ongeveer 800 telecomoperators in de wereld. Marokko wordt volgens het onderzoek het eerste land met 5G-internet in Noord-Afrika. In Algerije en Tunesië zal 5G-internet pas in 2023 beschikbaar zijn.
Andere landen in de regio Midden-Oosten en Noord-Afrika zullen al vanaf volgend jaar 5G-internet hebben, waaronder Qatar, de Verenigde Arabische Emiraten en Koeweit. In Oman zal de supersnelle verbinding in 2020 beschikbaar zijn.
In Marokko werd 4G-internet slechts 3 jaar geleden gelanceerd bij Inwi, Orange (voormalige Meditel) en Maroc Telecom.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie