24 februari 2011 - 17:58 - Marokko
Zesennegentig mensen zijn berecht in Marrakesh, Al Hoceima en Tetouan voor daden van vandalisme gepleegd tijdens de betogingen van zondag 20 februari.
In Al Hoceima zijn 38 mensen aangehouden op beslissing van de rechter woensdagavond en worden allen beschuldigd van vandalisme, diefstal en sabotage op 20 en 21 februari.
Zelfde scenario in Marrakesh waar 39 vandalen zijn voorgebracht aan het Hof van Beroep woensdag. Negenentwintig van hen, vervolgd voor diefstal, vernieling van openbare eigendommen en misdrijven tegen de openbare orde, zullen in detentie blijven tot hun proces op 3 maart. Het Hof van Marrakesh, genadiger dan in Al Hoceima, heeft wel besloten om tien minderjarigen voorlopig vrij te laten.
Ook het Hof van Beroep van Tetouan heeft donderdag beslist negentien mensen voor soortgelijke misdrijven in Tetouan en Chefchaouen te berechten op donderdag 3 maart.
De betogingen van 20 februari, die oproepen tot een beter evenwicht van krachten en een nieuwe regering, heeft duizenden mensen op straat samengebracht. Een aantal incidenten hebben in de late namiddag plaatsgevonden waarbij vijf mensen zijn gestorven in Al Hoceima, en 128 gewonden waarvan 115 leden van de rechtshandhaving.
Update
De rechtszaken met betrekking tot de betogingen van zondag 20 februari vermenigvuldigen zicht in Marokko. Hierna een overzicht van het aantal mensen die zullen worden berecht in elk stad.
Stad | Aantal personen |
---|---|
Al Hoceima | 38 |
Fez | 19 |
Khemisset | 34 |
Marrakesh | 39 |
Tangier | 69 |
Tetouan | 19 |
Op dag van vandaag zijn er dus 218 mensen vervolgd voor vandalisme op 20 februari in Marokko.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht