31 december 2019 - 20:40 - Marokko
Flower café, een café waar enkel vrouwen welkom zijn, heeft officieel zijn deuren geopend in het noord-Marokkaanse Tetouan.
In het café kunnen Marokkaanse vrouwen rustig iets gaan drinken zonder lastig te worden gevallen. Flower café biedt aan de bezoeksters ook maaltijden, een leeshoek met een bibliotheek, live muziek en een karaoke in het weekend.
"Het is een 100% vrouwelijke ruimte, zelfs het personeel dat in het café zal werken zal vrouwelijk zijn.", vertelde Oumaima Ahrif, verantwoordelijke van het café, enkele weken geleden aan Morocco World News. Ze stelde toen ook dat vrouwen die een hoofddoek dragen, deze mochten afdoen omdat ze niet door mannen gezien konden worden.
Flower café heeft al ruim 29.000 volgers op Instagram en enkele bekende Marokkaanse celebrities bezochten het café, waaronder het model en influencer Abir Berani.
Lees meer
Flower café, een café dat exclusief voor vrouwen gereserveerd is, zal volgende week in het noord-Marokkaanse Tetouan openen.
Bij een brand in een café in Tanger zijn in de nacht van dinsdag op woensdag twee doden gevallen. De brand brak rond 00:45 uur uit.
Een bus is donderdagochtend in het Marokkaanse Lakliaa in de regio van Ait Melloul, op volle snelheid een café binnengereden.
De bekende "Café Maure" in Rabat, één van de allereerste koffiehuizen in Marokko, is met de grond gelijk gemaakt.
De eigenares van een café in de wijk Moulay Rachid in Casablanca heeft haar lokaal in een bordeel veranderd. Ze richtte er zelfs kamers in om klanten te ontvangen.
Alle café’s restaurants en hamams in Marokko zijn sinds maandag gesloten. Ook speelzalen, sportzalen en terreinen blijven gesloten.
Een in Spanje gevestigde Marokkaanse vrouw is door de politie in Marokko gearresteerd voor overspel, polyandrie en vervalsing van officiële documenten.
Huiselijk geweld tegen mannen blijft een taboe onderwerp in Marokko. Toch zijn veel mannen daar het slachtoffer van zoals cijfers van twee verenigingen voor mishandelde mannen...
Marokkanen die naar het buitenland vertrekken zijn gewoonlijk jonge getrouwde mensen volgens een nieuw nationaal onderzoek over de migratie van de Hoge Planning Commissie (HCP).
In een nachtclub op de bekende zeedijk van Casablanca is maandagavond rond 21 uur brand uitgebroken.