19 juli 2019 - 19:00 - Economie
Door de hoge levenskosten in Marokko hebben Marokkaanse huishoudens steeds minder vertrouwen in de toekomst. Dat blijkt uit een nieuw onderzoek van de Hoge Planning Commissie (HCP).
Uit dit onderzoek blijkt dat 46,2 procent Marokkaanse huishoudens in de laatste twaalf maanden een verslechtering van hun levensstandaard hebben opgemerkt. 32,9 procent stelt geen verandering te hebben waargenomen en 20,8 procent zelfs een verbetering te hebben vastgesteld.
Het document toont tevens aan dat 32 procent Marokkaanse huishoudens hopen op een verbetering van hun levensstandaard in de komende 12 jaar, 23,3 procent vreest een verslechtering en 40,6 procent verwacht geen verandering.
Marokkaanse huishoudens zijn voor 62,4 procent van mening dat hun inkomsten hun uitgaven dekken. 34,2 procent staan op het punt om in de schulden te raken en slechts 3,4 procent kan sparen. 83,3 procent huishoudens verwachten niet dat ze in het komend jaar geld zullen kunnen sparen.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?