3 juli 2019 - 14:29 - Economie
De economische groei daalt in Marokko. Volgens de Hoge Planning Commissie (HCP) daalde de groei van 3,5 procent in het eerste kwartaal van vorig jaar naar 2,8 procent in het eerste kwartaal van 2019.
Vooral de landbouwsector nam flink af met een groei van slechts 3,2 procent. De visserij en de niet-agrarische sector doe het daarentegen wel goed met een respectievelijke groei van 18,4 en 3,8 procent.
De industriële sector kent tevens ook een sterke achteruitgang met een groei van 5,6 procent in het eerste kwartaal van 2019 tegen 16,7 procent in dezelfde periode vorig jaar.
De binnenlandse vraag blijft de belangrijkste drijfveer van de economische groei in Marokko met een stijging van 3,3 procent tegen 4,3 procent in 2018, aldus de Hoge Planning Commissie.
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek
AI voorspelt: "Geen Gouden Bal voor Achraf Hakimi"
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven