21 december 2019 - 15:00 - Marokkanen in het buitenland
De Marokkaanse gemeenschap in de regio van Alicante in Spanje plant in januari 2020 een demonstratie om te protesteren tegen een nieuwe indeling van de consulaten van Marokko in het Europees land.
Door deze nieuwe indeling zullen Marokkanen uit de regio van Alicante 250 kilometer moeten afleggen voor administratieve procedures. De Marokkaanse gemeenschap zal daarom op 25 januari voor het consulaat generaal van Marokko in Murcia demonstreren.
Tijdens de demonstratie zullen ook het slecht werk en het gebrek aan betrokkenheid van Marokkaanse diplomaten aan de kaak worden gesteld, die door hun "onverantwoordelijke gedrag" het imago van Marokko schaden.
De nieuwe indeling die door Marokko werd besloten zal ertoe leiden dat Marokkanen in de regio van Alicante en Murcia tot Valencia zullen moeten gaan voor hun papierwerk. Het besluit werd bovendien zonder enige overleg met de Marokkaanse gemeenschap in Spanje genomen.
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko wil Marokkaanse diaspora terughalen
Marokkaanse bakker breekt wereldrecord
Fiscus Marokko richt pijlen op vermogende Marokkanen in het buitenland
Koning Mohammed VI’s initiatief voor de Marokkaanse diaspora komt moeizaam van de grond
Genève groeit: steeds meer Marokkanen
Marokkaan in Zwitserland terecht voor ’ontvoering’ zoon
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Havens Marokko en Spanje draaien overuren door Marokkaanse diaspora