23 januari 2020 - 10:40 - Marokko
Riffijnse separatisten hebben de Marokkaanse vlag en foto’s van Koning Mohammed VI vertrappeld en verbrand tijdens een demonstratie op zondag nabij het kasteel van de monarch in het Franse Betz.
Video’s en foto’s tonen hoe een twintigtal mensen voor het kasteel van Koning Mohammed VI demonstreerden. De samenkomst werd georganiseerd om de evenementen van 19 januari 1984 te herdenken, toen duizenden Marokkanen zich verzamelden om tegen de dure kosten van levensonderhoud te protesteren.
De betogers droegen zondag Riffijnse vlaggen en riepen onder meer "Leve de Rif". Op sociale media werden hun handelingen ferm veroordeeld. De demonstranten worden zelfs van verraad beschuldigd.
In oktober vorig jaar was de vlag van Marokko ook al vertrappeld en verbrand tijdens een demonstratie in Parijs om de dood van visverkoper Mohsin Fikri in Al Hoceima te herdenken.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko