Zoeken

Waar kijken Marokkanen naar tijdens de lockdown?

- Cultuur

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Tijdens de noodtoestand brengen Marokkanen veel meer tijd door voor de televisie. Het merendeel kijkt naar series, het nieuws, weerberichten of programma’s over het coronavirus.

Volgens een nieuw rapport van Marocmetrie kijken Marokkanen ouder dan 5 jaar alle dagen gemiddeld 5 uur en 59 minuten televisie sinds het begin van de noodtoestand.

2M is de meest bekeken televisiezender met 32,1 procent marktaandeel. Daarna volgen Al Aoula met 12,7 procent en Al Maghribia met 2,2 procent. De andere zenders van de nationale oproep SNRT zijn samen goed voor 1,6 procent marktaandeel.

De serie "Fadila Wa Banatoha" op 2M is het meest gekeken programma met een record van 10,76 miljoen kijkers. Daarna volgt de Turkse serie "Forsa Taniya" met 9,5 miljoen kijkers. De nieuwsuitzending in het Arabisch is derde met 6,67 miljoen kijkers, gevolgd door "Sanaat Bladi, al jil al jadid" en een programma gewijd aan het coronavirus.

Op Al Aoula kijken Marokkanen voornamelijk naar "Lalla Larossa" met 7,61 miljoen kijkers, gevolgd door het weerbericht met 7,24 miljoen kijkers en het nieuws in het Arabisch met 7,07 miljoen kijkers.

Lees meer

Ramadanprogrammering MBC5 is een flop in Marokko

De Ramadanprogrammering van de nieuwe televisiezender MBC5 in Marokko is een flop. In tegenstelling tot wat werd verwacht wist de zender de Marokkaanse kijkers niet te overtuigen.

Lockdown: Marokkanen massaal voor de televisie

Marokkanen kijken sinds de afkondiging van de noodtoestand als gevolg van de verspreiding van het coronavirus in het koninkrijk, veel meer televisie.

Coronavirus Marokko: nieuwe cijfers en goed nieuws

De coronavirus pandemie is al een week in een dalende trend in Marokko. Positief is dat het sterftecijfer in de afgelopen dagen naar 4 procent is gedaald.

Zoveel tijd brengen Marokkanen door voor de televisie

MarocMétrie heeft een nieuw onderzoek gepubliceerd over de kijkgewoontes van Marokkanen in de maand maart.

Marokko: 2M blijft populairste zender tijdens Ramadan

Tijdens de Ramadan voeren Marokkaanse televisiezenders strijd om zoveel mogelijk kijkers aan te trekken. En ook dit jaar presteert 2M het best.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team