12 juni 2013 - 17:30 - Marokko
De populariteit van de islampartij aan de macht in Marokko blijft bijna onveranderd. Een recente onderzoek toont aan dat 70% Marokkanen niet bang zijn om te worden geregeerd door islamisten.
Wel vindt 62% dat religie niet mag worden gebruikt voor politieke doeleinden. Ook oordeelt 65% dat mensen met een ander geloof, niet van afvalligheid mogen worden beschuldigd.
Ruim 50% is niet tevreden over de politieke situatie in Marokko, ondanks de goedkeuring van de nieuwe grondwet in 2011. De deelnemers gaven een gemiddelde score van 5/10 aan de democratie in Marokko. 83% informeert zich via de televisie en 6% op internet.
Tot slot beschouwen 46% Marokkanen Israël als een bedreiging, tegen slechts 16% voor de Verenigde Staten.
Deze cijfers komen van het Arabisch centrum voor politieke onderzoek in Qatar. Het onderzoek werd in 14 Arabische landen uitgevoerd.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt