21 maart 2020 - 19:40 - Marokkanen in het buitenland
Youssef Bella, ambassadeur van Marokko in Italië, heeft de Marokkaanse gemeenschap opgeroepen om waakzaam te blijven voor oneerlijke transportbedrijven die van de coronacrisis gebruik maken om mensen op te lichten.
De oproep van de diplomaat volgt op de oneerlijke praktijken die bij sommige internationale busbedrijven werden geconstateerd. Meerdere bedrijven verkochten in de afgelopen dagen tickets naar Marokko en deden aan de slachtoffers geloven dat de grenzen open waren en dat ze het koninkrijk zonder probleem binnen zouden kunnen.
De ambassadeur herinnert er ook aan dat heel Italië onder quarantaine is geplaatst en dat het dus ook niet is toegestaan om te reizen. De transportbedrijven plegen een overtreding door reizen naar Marokko te organiseren.
Marokko had een tiental dagen geleden besloten om zijn land- en zeegrenzen te sluiten. Geen enkele passagiersboot of vlucht van of naar het buitenland is nog toegestaan. Wel werden vluchten geregeld om gestrande toeristen naar huis te vliegen.
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko wil Marokkaanse diaspora terughalen
Marokkaanse bakker breekt wereldrecord
Fiscus Marokko richt pijlen op vermogende Marokkanen in het buitenland
Koning Mohammed VI’s initiatief voor de Marokkaanse diaspora komt moeizaam van de grond
Genève groeit: steeds meer Marokkanen
Marokkaan in Zwitserland terecht voor ’ontvoering’ zoon
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland
Havens Marokko en Spanje draaien overuren door Marokkaanse diaspora