3 juli 2016 - 18:10 - Sport
Marokkaanse profvoetballers moesten tot nu toe geen inkomstenbelasting betalen. Daar komt echter verandering in.
Faouzi Lekjaa, voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond, heeft volgens sportwebsite Koora besloten dat ook profvoetballers in de toekomst belastingen zullen moeten betalen op hun inkomsten.
De voetbalverantwoordelijke vindt het onacceptabel dat spelers dies soms meerdere miljoenen dirham per jaar verdienen geen inkomstenbelasting betalen terwijl de rest van de bevolking dat wel doet.
Lekjaa wenst wel enkele uitzonderingen, met name voor spelers die minder dan 600.000 dirham per jaar verdienen. De inkomstenbelasting van spelers werd tot op heden door de voetbalbond betaald.
Een wet in die zin was ruim vier jaar geleden al gestemd maar nog niet in werking getreden. Spelers en coaches zullen 30 procent inkomstenbelasting betalen.
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Hamza Igamane weigert te spelen, club woedend
Ticketprijzen Marokko-Niger: 100 tot 20.000 dirham!
Halve finale Marokko-Senegal: om hoe laat en op welke zenders
Hakim Ziyech verlaagt salariseisen
Zege op Tanzania levert Marokkaans elftal flinke premie op