3 juli 2016 - 18:10 - Sport
Marokkaanse profvoetballers moesten tot nu toe geen inkomstenbelasting betalen. Daar komt echter verandering in.
Faouzi Lekjaa, voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond, heeft volgens sportwebsite Koora besloten dat ook profvoetballers in de toekomst belastingen zullen moeten betalen op hun inkomsten.
De voetbalverantwoordelijke vindt het onacceptabel dat spelers dies soms meerdere miljoenen dirham per jaar verdienen geen inkomstenbelasting betalen terwijl de rest van de bevolking dat wel doet.
Lekjaa wenst wel enkele uitzonderingen, met name voor spelers die minder dan 600.000 dirham per jaar verdienen. De inkomstenbelasting van spelers werd tot op heden door de voetbalbond betaald.
Een wet in die zin was ruim vier jaar geleden al gestemd maar nog niet in werking getreden. Spelers en coaches zullen 30 procent inkomstenbelasting betalen.
Klacht: Marokko riskeert 2,2 miljard dollar te moeten betalen
Spanje versterkt militaire aanwezigheid bij rots Hoceima
Marokkaanse humoriste Fatiha El Ghorri leidt BBC talentenjacht
Geldstroom uit diaspora houdt Marokkaanse economie overeind
Moslimhaat normaliseert op Harvard
Irak nodigt Koning Mohammed VI uit
Marokko verslaat Kenia in spannende Afrika Cup-openingswedstrijd
Koning Mohammed VI viert "welverdiend triomf" futsalteam
Voetbalwedstrijd Marokko-Kenia: op welke zender en om hoe laat?
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"