18 augustus 2019 - 14:40 - Marokko
Geen enkele Marokkaanse universiteit staat dit jaar in de Shangai-ranking van duizend beste universiteiten ter wereld.
De Academic ranking of World universities (ARWU), Chinees onderzoeksbureau afhangend van de Jiao-Tong universiteit, heeft de ranking uitgebracht.
Volgens L’Economiste staan geen universiteiten uit Marokko in de shortlist. Tunesië, Egypte en Nigeria hebben elk één universiteit in de lijst staan. Zuid-Afrika staats zelfs met acht universiteiten in de prestigieuze lijst.
De ranking wordt nog steeds aangevoerd door Amerikaanse en Britse universiteiten. Harvard staat zonder verassing op de eerste plaats, gevolgd door Stanford en Cambridge. In de top 10 staan ook de Massachusetts Institute of Technology (MIT), de Berkeley universiteit in California, Princeton, Oxford, Columbia, de California Institute of Technology de de Universiteit van Chicago.
Op Arabisch niveau presteert Saoedi-Arabië het best met vier universiteiten. Turkije heeft er twaalf en Iran dertien!
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht