19 november 2024 - 14:40 - Wereld
Bilal Benhammou, winnaar van de ’Master Zlayji’-competitie in Marokko, heeft brons gewonnen op de internationale wedstrijd voor tegelzetters in China. De wedstrijd trok 56 deelnemers uit 13 landen. China won de eerste plaats, gevolgd door Ecuador.
Een persbericht van de organisators meldt dat Benhammou’s succes het vakmanschap van Marokkaanse tegelzetters aantoont. De wedstrijd bestond uit een theoretische test op 8 november en een praktijktest de dag erna.
Lees ook: Amerikanen dol op Marokkaanse ambacht
Het is de tweede keer dat Marokko deelneemt aan deze prestigieuze wedstrijd. Benhammou, die de ’Master Zlayji 2024’-titel in Marokko won, profiteerde van de theoretische en praktische training die hij kreeg van Super Cérame, een dochteronderneming van Ynna Holding, en Sika Marokko.
Lees ook: Ambachtslieden uit Fez schenken fontein aan Molenbeek
Master Zlayji is een uniek nationaal evenement voor Marokkaanse tegelzetters dat vakmanschap in de sector bevordert. De editie van 2024 was een groot succes met 1500 deelnemers, een verdubbeling ten opzichte van de eerste editie.
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt