4 maart 2023 - 17:00 - Marokkanen in het buitenland
Een Marokkaanse vrouw is tot Ridder in de Orde van Verdienste van de Italiaanse Republiek benoemd voor haar inzet voor kinderen en haar hulp aan dakloze vrouwen.
President Sergio Mattarella heeft Fatima Zahra El-Maliani (22) tot Ridder benoemd "voor haar betrokkenheid bij de naschoolse opvang van Unicef in Turijn en haar hulp aan dakloze vrouwen", meldt Arab News.
Lees ook: Dit is waarom de "superprof" uit Al Hoceima een Wissam kreeg van Koning Mohammed VI
Tijdens de Covid-19-pandemie was El-Maliani vrijwilliger bij het naschoolse centrum van Unicef in Casarcobaleno, een multiculturele wijk in Porta Palazzo, waar ze een dertigtal buitenlandse basisschoolkinderen hielp met hun huiswerk.
Zahra El-Maliani was 2 jaar toen ze Marokko verliet met haar moeder om zich in Turijn te vestigen. Samen met haar zus volgde ze lessen bij een NGO gevestigd in een verlaten legerkazerne in het stadscentrum van Turijn, waar sociale en educatieve activiteiten migranten helpen integreren. Het centrum "was niet alleen een plek waar vrijwilligers hielpen met huiswerk, maar ook een ruimte voor spel, begrip, vriendschap en gelijkheid", zei El-Maliani tegen La Stampa.
Lees ook: Dounia Batma tot ridder benoemd door Koning Mohammed VI
"Ik zal altijd dankbaar zijn voor alle vrijwilligers die ons hebben geholpen, en voor mijn moeder die begreep hoe belangrijk studeren voor mij en mijn zus was. Ze heeft zich altijd opgeofferd zodat we een betere toekomst zouden kunnen hebben. [...] Ik heb besloten om andere kinderen al de liefde terug te geven die ik als kind heb ontvangen, door vrijwilliger te worden na schooltijd", aldus de jonge vrouw.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Honderden Marokkanen uit diaspora vast in Marokko door onbekend document
Mocronado Akil werd verliefd op Leny: "Haar vader vond dat niet leuk"
Revolut mikt op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: opgelet voor bandentruc op Spaanse snelwegen!
Europa blokkeert geldtransfers Marokkaanse diaspora
Zes meter hoge golven leggen bootverkeer Marokko-Spanje lam
Douane deelt tips voor belastingvrij shoppen in Marokko
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland