Zoeken

Marokkaanse overheid reageert op stakingen met looninhoudingen

27 december 2023 - 20:30 - Marokko

Geschreven door Laila A.

In Marokko hebben ambtenaren van lokale overheden deze woensdag een 48-urige staking ingezet, geïnitieerd door de Democratische Organisatie van Lokale Gemeenschappen (ODCL), om te protesteren tegen de impasse in de sociale dialoog en het behandelen van de eisen van werknemers.

In reactie op deze stakingsaankondiging heeft minister Abdelaouafi Laftit van Binnenlandse Zaken instructies gegeven aan de wali’s van de regio’s en de gouverneurs van provincies en prefecturen om de procedure voor het inhouden van salarissen van stakende ambtenaren te activeren.

Lees ook: Salarisverhoging van 1500 dirham voor Marokkaanse leraren na staking

Deze maatregel, vastgelegd in een brief aan de verantwoordelijken, machtigt voorzitters van gemeenschapsraden om looninhoudingen toe te passen op ambtenaren die afwezig zijn tijdens stakingen. Dit wordt rechtstreeks geactiveerd via het "indimaj" platform, volgens het principe ’geen werk, geen loon’. De minister benadrukt dat stakingen niet onder de redenen vallen die een gerechtvaardigde afwezigheid van ambtenaren toestaan.

Lees ook: Marokkaanse leraren gestraft

Deze aanpak is niet nieuw; eerder kregen stakende leraren al te maken met looninhoudingen voor de dagen dat ze niet werkten. Hun driedaagse staking in oktober leidde uiteindelijk tot een akkoord met de regering en belangrijke vakbonden in Rabat, waarbij een aanzienlijke salarisverhoging van 1500 dirham per maand voor alle onderwijsambtenaren werd toegezegd.

Lees meer

Marokkaanse taxichauffeurs komen in opstand

In Marokko heerst onvrede onder professionele taxichauffeurs over de houders van taxivergunningen, die een verhoging van de "premie" eisen in ruil voor de toestemming om taxi’s...

Loonsverhoging voor Marokkaanse ambtenaren

De Marokkaanse regering en de vakbonden lijken overeenstemming te hebben bereikt over een algemene loonsverhoging voor ambtenaren van 1000 dirham.

Marokkaanse leraren gestraft

In Marokko heeft het Ministerie van Onderwijs een besluit uitgevaardigd dat leraren in de openbare sector verbiedt om overuren te maken op particuliere scholen.

Marokko pakt watercrisis aan met strikte maatregelen

In Marokko is de watercrisis steeds zorgwekkender. Premier Aziz Akhannouch en zijn regering implementeren strikte maatregelen om het watertekort effectief aan te pakken.

Salarisverhoging van 1500 dirham voor Marokkaanse leraren na staking

In Rabat is er afgelopen zondag een akkoord bereikt tussen de Marokkaanse regering en de belangrijkste vakbonden om de salarissen van leraren te verhogen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team