6 december 2023 - 23:00 - Marokko
De rechtbank van beroep in Tetouan blaast een groot vastgoedschandaal in het noorden van Marokko, dat al vijf jaar sluimert, nieuw leven in. In het schandaal zijn prominente figuren betrokken, waaronder een bekende notaris, zijn vrouw, adouls (islamitische notarissen) en voormalige gemeentevoorzitters van Martil.
De zaak, die oorspronkelijk in 2018 werd opgeschort, komt opnieuw in de schijnwerpers door een recente inspectiemissie die de voortgang van de juridische procedures in Tetouan onder de loep nam.
Lees ook: Grote vangst in de wereld van vastgoedfraude in Casablanca
De rechtbank van beroep is van plan het dossier in de komende dagen te heropenen. Het betreft een omvangrijke fraudezaak waarin 21 personen worden beschuldigd van betrokkenheid bij een vastgoedproject, waarbij dezelfde appartementen meerdere keren aan verschillende kopers werden verkocht. De hoofdverdachten, waaronder de notaris en zijn vrouw, zijn slechts voor een deel van de feiten berecht, met gevangenisstraffen gaande van 5 tot 7 jaar als gevolg.
Lees ook: Vastgoedschandaal in Kenitra: grote som geld verdwenen
De zaak is complex door de vele betrokken partijen en de omvang van de fraude. Het schandaal, dat plaatsvond in de kuststad Martil, heeft honderden slachtoffers gemaakt en tientallen miljoenen dirhams opgebracht. De rechter heeft nu alle beschuldigden opgeroepen om voor de rechtbank te verschijnen.
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko