18 januari 2025 - 13:00 - Marokko
Een Marokkaanse notaris wordt beschuldigd van ernstig professioneel wangedrag na een dubieuze grondverkoop in Kenitra. Zowel de Marokkaanse minister van Justitie, Abdellatif Ouahbi, als een zakenman hebben een klacht ingediend tegen de notaris.
De zaak draait om de verkoop van een stuk industrieterrein ter waarde van 30 miljoen dirham, eigendom van een financieringsmaatschappij. Deze maatschappij had contact met verschillende potentiële kopers, waaronder een zakenman die de notaris inschakelde om de transactie af te ronden. De notaris ontving documenten over het perceel en een lijst met personen die bevoegd waren om de aandeelhouders te vertegenwoordigen, meldt Al Akhbar. Echter, de verkoopovereenkomst met deze potentiële koper werd uiteindelijk geannuleerd.
Lees ook: Vastgoedschandaal in Kenitra: grote som geld verdwenen
Een makelaar benaderde vervolgens een andere zakenman, die wel interesse had en een bod deed dat werd geaccepteerd. Tot ongenoegen van de eerste zakenman, die naar de rechter stapte en beweerde recht te hebben op de aankoop. Hij overlegde een document dat hij presenteerde als een verkoopakte, opgesteld door de notaris. Het probleem was echter dat dit document niet was ondertekend door de vertegenwoordigers van de financieringsmaatschappij. De verkoop was dus gesloten zonder hun aanwezigheid, terwijl de wet voorschrijft dat notarissen een akte pas mogen ondertekenen nadat alle betrokken partijen dat hebben gedaan.
Lees ook: Marokkaanse expats centraal in groot vastgoedschandaal
De financieringsmaatschappij en de eerste zakenman hebben daarom een klacht ingediend tegen de notaris. De procureur-generaal bij het hof van beroep in Kenitra heeft de zaak overgedragen aan het ministerie van Justitie om de notaris voor de tuchtcommissie te brengen. Minister Ouahbi heeft zelf ook aangifte gedaan om strafrechtelijke vervolging mogelijk te maken.
Algerije wil militaire suprematie over Marokko laten gelden met Su-57
Marokko blokkeert uitzetting Karim Mohamed-Aggad
Royal Air Maroc schrapt alle vluchten van en naar Brussel
Marokkaanse uit Europa aangehouden met 200.000 euro aan grens
Algerije probeert Mauritanië voor zich te winnen
Marokko, wereldhoofdstad van de meteorietenjacht
Algerije wil militaire suprematie over Marokko laten gelden met Su-57
Marokko blokkeert uitzetting Karim Mohamed-Aggad
Royal Air Maroc schrapt alle vluchten van en naar Brussel
Marokkaanse uit Europa aangehouden met 200.000 euro aan grens
Algerije probeert Mauritanië voor zich te winnen
Marokko, wereldhoofdstad van de meteorietenjacht
Plattelandsmeisjes uit Marokko naar Golfstaten gehaald voor prostitutie
Eid ul-Adha dit jaar afgelast in Marokko?