18 januari 2025 - 13:00 - Marokko
Een Marokkaanse notaris wordt beschuldigd van ernstig professioneel wangedrag na een dubieuze grondverkoop in Kenitra. Zowel de Marokkaanse minister van Justitie, Abdellatif Ouahbi, als een zakenman hebben een klacht ingediend tegen de notaris.
De zaak draait om de verkoop van een stuk industrieterrein ter waarde van 30 miljoen dirham, eigendom van een financieringsmaatschappij. Deze maatschappij had contact met verschillende potentiële kopers, waaronder een zakenman die de notaris inschakelde om de transactie af te ronden. De notaris ontving documenten over het perceel en een lijst met personen die bevoegd waren om de aandeelhouders te vertegenwoordigen, meldt Al Akhbar. Echter, de verkoopovereenkomst met deze potentiële koper werd uiteindelijk geannuleerd.
Lees ook: Vastgoedschandaal in Kenitra: grote som geld verdwenen
Een makelaar benaderde vervolgens een andere zakenman, die wel interesse had en een bod deed dat werd geaccepteerd. Tot ongenoegen van de eerste zakenman, die naar de rechter stapte en beweerde recht te hebben op de aankoop. Hij overlegde een document dat hij presenteerde als een verkoopakte, opgesteld door de notaris. Het probleem was echter dat dit document niet was ondertekend door de vertegenwoordigers van de financieringsmaatschappij. De verkoop was dus gesloten zonder hun aanwezigheid, terwijl de wet voorschrijft dat notarissen een akte pas mogen ondertekenen nadat alle betrokken partijen dat hebben gedaan.
Lees ook: Marokkaanse expats centraal in groot vastgoedschandaal
De financieringsmaatschappij en de eerste zakenman hebben daarom een klacht ingediend tegen de notaris. De procureur-generaal bij het hof van beroep in Kenitra heeft de zaak overgedragen aan het ministerie van Justitie om de notaris voor de tuchtcommissie te brengen. Minister Ouahbi heeft zelf ook aangifte gedaan om strafrechtelijke vervolging mogelijk te maken.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Ryanair’s geheime wapen voor recordwinsten? Vluchten naar Marokko
Marokkaans plan voor militaire operatie in Sahara ligt klaar
"Geen enkel Arabisch land is nog beschermd tegen Israël"