19 mei 2025 - 13:00 - Marokko
Engels is voortaan de hoofdtaal voor reizigersinformatie aan boord van de Marokkaanse hogesnelheidstreinen, nog vóór het Arabisch. Dit heeft de nationale spoorwegmaatschappij ONCF bekendgemaakt. De wijziging houdt direct verband met de voorbereidingen voor het Wereldkampioenschap voetbal in 2030, dat Marokko mede organiseert.
De informatie voor reizigers op de displayschermen aan boord van de HSL’s, die de steden Casablanca en Tanger verbinden en via Rabat en Kenitra rijden, zal nu dus primair in het Engels beschikbaar zijn. Het gebruik van de Engelse taal is een vereiste die de FIFA stelt aan landen die het WK voetbal organiseren, om internationale bezoekers beter van dienst te zijn.
Lees ook: Afrika Cup 2025: taxichauffeurs in Casablanca leren Engels
De vervanging van het Frans door het Engels als voornaamste vreemde taal op de Marokkaanse HSL’s is een concrete stap in de voorbereidingen voor de Wereldbeker 2030. Het koninkrijk zal dit grootschalige sportevenement samen met Spanje en Portugal organiseren, wat een aanzienlijke toestroom van internationale fans en deelnemers met zich meebrengt.
Lees ook: Marokko ruilt Frans in voor Engels
Deze taalwijziging is niet nieuw binnen FIFA-richtlijnen. Ter herinnering: de wereldvoetbalbond had Rusland, gastland van het WK 2018, al verplicht om Engels te introduceren in essentiële diensten. Destijds gold dit voor openbaar vervoer zoals treinen, metro’s, bussen en vliegtuigen, alsook voor restaurants en hotels in de speelsteden.
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko
Vis onbetaalbaar door zomervakantie in Marokko