Zoeken

Huizenprijzen Casablanca door het dak

29 mei 2025 - 23:50 - Marokko

©

De huizenprijzen in Casablanca zijn de afgelopen periode spectaculair gestegen. Met name nieuwbouwappartementen werden meer dan 30% duurder. Deze forse toename is een direct gevolg van een groeiende vraag, aangewakkerd door grootschalige sloopoperaties voor onteigeningen en de strijd tegen illegale bouwprojecten in de Marokkaanse metropool.

Volgens bronnen van Hespress treft de prijsstijging met name nieuwe appartementen; bestaande woningen stegen minder hard in prijs, terwijl de kosten voor onbebouwde grond vooralsnog stabiel blijven. De toegenomen vraag komt deels voort uit de verplaatsing van bewoners wier huizen gesloopt zijn. Zij zoeken nu onderdak in omliggende gemeenten, wat daar de prijzen opdrijft.

Lees ook: Juridische nachtmerrie: Frans Marokkaans koppel uit eigen woning gezet in Tanger

Ook onteigeningen ten behoeve van grootschalige infrastructuurprojecten dragen bij aan de oververhitte markt. De aanleg van de hogesnelheidslijn tussen Kenitra en Marrakech, die door de gemeente Sidi Hajjaj Oued Hassar (provincie Mediouna) loopt, is hier een voorbeeld van. Veel van deze projecten zijn gelinkt aan de voorbereidingen voor het Wereldkampioenschap voetbal in 2030, wat de druk op de woningmarkt verder intensiveert.

Lees ook: Iconische Villa in Salé gesloopt, beelden schokken Marokko (video)

Het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft aangekondigd een onderzoekscommissie in te stellen, met name in de regio Casablanca-Settat. Deze commissie zal de correctheid van onteigeningsprocedures van collectieve privéterreinen onder de loep nemen. Tegelijkertijd hebben provinciegouverneurs opdracht gekregen de onteigeningsprocedures te bespoedigen om de realisatie van woningbouwprojecten voor het WK 2030 niet te vertragen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team