5 november 2024 - 11:20 - Marokko
Hoteleigenaren en beheerders van toeristische accommodaties in Marokko zijn in rep en roer. Binnenkort inspecteert een ’mystery guest’ hun etablissementen. Zijn missie: de kwaliteit van de dienstverlening beoordelen en rapporten schrijven die de huidige hotelclassificatie op zijn kop kunnen zetten.
Dit initiatief, aangekondigd door Fatima-Zahra Ammor, minister van Toerisme, Ambachten, Sociale en Solidaire Economie, maakt deel uit van de voorbereidingen van Marokko op de organisatie van de Afrika Cup en het WK voetbal. Het doel is duidelijk: het niveau van de toeristische sector in het land verhogen.
Lees ook: Marokkaanse regering stuurt mystery guests om hotels te controleren
De ’mystery guest’ zal samenwerken met een regionale commissie van deskundigen. Gezamenlijk zullen ze hotels en accommodaties grondig inspecteren om tot een nieuwe classificatie te komen, meldt Al Ahdath Al Maghribia.
"We willen een eerlijkere en transparantere classificatie", verklaarde Ammor in antwoord op een vraag van de Marokkaanse Arbeidsunie in het parlement. "Het rapport van de mystery guest zal helpen om de kwaliteit van de hotels beter te controleren."
Lees ook: Marrakech: volle hotels verhullen hardnekkig probleem
Naast deze actie werkt het ministerie van Toerisme samen met het ministerie van Binnenlandse Zaken om de wettelijke kaders voor toeristische beroepen te versterken. Recent zijn er uitvoeringsbesluiten gepubliceerd betreffende toeristische instellingen en andere vormen van toeristische accommodatie.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaan verliest vrouw, ziekenhuis weigert overlijdensakte door schuld
Militaire band Marokko en Israël verstevigt discreet
Passagiers Ryanair riskeren fikse boete
Magistraat in Marokko werkte voor buitenlandse inlichtingendiensten
Marokko vraagt uitlevering verdachte moord Rym Fikri’s man
Mega AI-project van start in Marokko
"Marokko biedt fantastische prijs-kwaliteitverhouding"
Nieuwe gezichten aan top rechtbanken Marokko