31 oktober 2024 - 10:30 - Marokko
Het Marokkaanse ministerie van Toerisme gaat het classificatiesysteem voor hotels en toeristische accommodaties vernieuwen.
Fatima Zahra Ammor, minister van Toerisme, kondigde aan dat het classificatieproces voortaan gebaseerd zal zijn op het rapport van een regionale commissie. De commissie krijgt een sterkere rol in de controle op de kwaliteit van de toeristische dienstverlening in hotels. Dit gebeurt onder andere door de inzet van mystery guests, die de kwaliteit van de hotels controleren.
Lees ook: TikTok-ster deelt uniek moment in Marokkaans hotel (video)
Om deze hervorming te realiseren, werkt het ministerie van Toerisme samen met het ministerie van Binnenlandse Zaken. Samen ontwikkelen ze de nodige decreten om het wettelijk kader voor toeristische beroepen te versterken. Volgens Ammor zorgen deze maatregelen ervoor dat het nationale toeristische aanbod voldoet aan de internationale normen.
De minister beantwoordde dinsdag vragen van de Marokkaanse Arbeidsunie in het parlement over de verbetering van toeristische diensten. Ze gaf aan dat haar ministerie de publicatie van uitvoeringsbesluiten van wet 80-14 betreffende toeristische instellingen en andere vormen van toeristische accommodatie heeft versneld.
Lees ook: Marrakech: volle hotels verhullen hardnekkig probleem
De Wereldorganisatie voor Toerisme (UNWTO) heeft het Marokkaanse ministerie van Toerisme ondersteund bij de ontwikkeling van deze nieuwe maatregelen.
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra