4 maart 2016 - 17:45 - Marokkanen in het buitenland
Uit een nieuw rapport van de Marokkaanse regering blijkt dat in Israël de tweede grootste Marokkaanse gemeenschap ter wereld woont.
Volgens het document van het ministerie van Marokkanen in het buitenland, wonen 800.000 Marokkanen in Israël. Frankrijk is eerste met ruim 1,3 miljoen Marokkanen.
Spanje volgt op de derde plaats met 758.000 mensen en Italië is vierde met 500.000 Marokkanen. Dat schrijft Akhbar Al Yaoum die een kijkje in het rapport mocht nemen.
Om deze cijfers beter te begrijpen moeten een aantal criteria in acht genomen worden. Het ministerie beschouwt namelijk dat een ’Marokkaan in het buitenland’ iemand is die het koninkrijk na de onafhankelijkheid heeft verlaten maar een sterke band met zijn herkomstland behoudt. Het kan dus gaan om eerste, tweede en derde generatie Marokkanen.
Slagen voor rijbewijs in Marokko wordt onmogelijk
Marokko annuleert (voorlopig) mega-snelwegproject
Marokko verwacht levering super patrouilleschip
Politie rolt Samawi-bende op in Marokko
Ibtissam Tiskat verrast fans met huwelijk (foto)
Stranden Nador en Al Hoceima afgekeurd voor zwemmen
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Marokko wil Marokkaanse diaspora terughalen
Marokkaanse bakker breekt wereldrecord
Fiscus Marokko richt pijlen op vermogende Marokkanen in het buitenland
Koning Mohammed VI’s initiatief voor de Marokkaanse diaspora komt moeizaam van de grond
Genève groeit: steeds meer Marokkanen
Marokkaan in Zwitserland terecht voor ’ontvoering’ zoon
Zineb Hattab, eerste vegan sterrenchef van Zwitserland