Nieuwe bussen met gratis WiFi in Fez
Goed nieuws voor de bewoners van Fez. Openbaar vervoerbedrijf City-Bus heeft nieuwe bussen met WiFi gekocht. De internetverbinding zal gratis aangeboden worden.
- Marokko
De Marokkaanse autoriteiten hebben besloten om de invoer van belastingvrije producten strenger aan te pakken. Volgens l’Economiste heeft de regering in die zin nieuwe maatregelen getroffen.
Alle taxfree aankopen in Europa worden in een database geregistreerd. Dankzij de ondertekening van overeenkomsten met meerdere Europese landen over de uitwisseling van gegevens krijgt Marokko nu toegang tot deze informatie. Overtreders zullen bij hun aankomst worden geïdentificeerd en gestraft.
Volgens de nieuwe regels mag men voor maximaal 1250 dirham aan belastingvrije spullen naar Marokko sturen. Voor alcohol en tabak die door vakantiegangers worden meegebracht stijgt dat naar 2000 dirham.
Producten zoals parfum, kledij en andere spullen die voor persoonlijk gebruik worden gekocht zullen ook worden belast. Op deze spullen wordt 20% BTW en een invoerbelasting van 2,5% gevraagd.
Lees meer
Goed nieuws voor de bewoners van Fez. Openbaar vervoerbedrijf City-Bus heeft nieuwe bussen met WiFi gekocht. De internetverbinding zal gratis aangeboden worden.
Het ministerie van Marokkanen in het Buitenland heeft een overzicht gegeven van de maatregelen die zullen worden getroffen tijdens de zomeroperatie Marhaba 2016.
De Marokkaanse douane heeft bij de grens met de Spaanse enclave Sebta een man tegengehouden met 280.000 dirham die hij Marokko wilde binnensmokkelen.
De douane bij de grensovergang Bab Sebta heeft afgelopen weekend een grote lading parfums en smartphones onderschept. De spullen zijn naar schatting 550.000 dirham waard.
De Marokkaanse regering heeft de invoer van afval definitief verboden om een einde te maken aan de protesten van de afgelopen weken. Dat liet regeringswoordvoerder Mustapha El...