Zomeroperatie: nieuwe Marokkaanse rederij op komst
Een nieuwe Marokkaanse rederij gaat naar verwachting vanaf deze zomer tussen Marokko en Spanje beginnen varen. De lancering staat gepland voor de Marhaba 2016 zomeroperatie.
- Marokko
Om de toestroom van vakantiegangers in goede banen te leiden tijdens de Marhaba 2016 zomeroperatie, heeft de douane meerdere nieuwe maatregelen aangekondigd in Nador, Oujda en Al Hoceima.
Zo zullen onder meer speciale loketten worden geopend voor in het buitenland wonende Marokkanen om administratieve kwesties te regelen. Deze loketten zullen bij alle « aankomstpunten die een grote toestroom van wereld-Marokkanen ervaren worden geopend om de contacten te vergemakkelijken en hen alle nodige informatie te verschaffen », aldus de douane in een verklaring.
Bij de grensovergang van Bab Melilla werden reeds extra gangen geopend om de doorgang van het verkeer te vergemakkelijken. Ook zullen in de komende dagen twee nieuwe gangen worden geopend voor voetgangers.
De douane meldt ook de oprichting van een klachtencentrum, een informatiecentrum en de inzet van 62 nieuwe douaniers tijdens de hele zomeroperatie.
Lees meer
Een nieuwe Marokkaanse rederij gaat naar verwachting vanaf deze zomer tussen Marokko en Spanje beginnen varen. De lancering staat gepland voor de Marhaba 2016 zomeroperatie.
De Marokkaanse douane heeft eerder deze week een nieuwe lading smartphones onderschept bij de grensovergang van Bab Sebta. De goederen zijn 309.000 dirham waard.
Een Spaanse man is dinsdag door de Marokkaanse douane betrapt met ruim 10.000 euro in zijn bagage. De man wilde Marokko met het geld verlaten zonder het bij de douane aan te geven.
De Spaanse regering verwacht dat 2,8 miljoen mensen tijdens de zomeroperatie Marhaba 2016 via Spanje naar Marokko zullen reizen.
Het ministerie van Marokkanen in het Buitenland heeft een overzicht gegeven van de maatregelen die zullen worden getroffen tijdens de zomeroperatie Marhaba 2016.