23 maart 2020 - 13:40 - Marokko
De Marokkaanse douane heeft een lading van twee miljoen mondkapjes in beslag genomen die bestemd waren voor de export. De mondkapjes zullen op de Marokkaanse markt worden verkocht.
Meerdere bedrijven die mondkapjes in Marokko produceren hadden een akkoord gesloten om hun goederen naar het buitenland te exporteren, wat al een tiental dagen niet meer is toegestaan in Marokko. Lokaal geproduceerde mondmaskers en ontsmettingsgel mogen niet meer worden uitgevoerd en moeten in Marokko worden verkocht.
Kort na de inbeslagneming gaven de Marokkaanse autoriteiten toestemming voor de verkoop van de mondmaskers in Marokko te verkopen. De verkoop zal onder toezicht van het ministerie van Gezondheid gebeuren. Eventuele kopers kunnen schriftelijk hun aanvraag indienen bij de douane. In hun aanvraag moeten ze de hoeveelheid en de urgentie van de bestelling worden vermeld.
De beoogde structuren zijn onder meer winkelcentra, afvalinzamelingsbedrijven, lokale autoriteiten en delegaties van het ministerie van Gezondheid. Deze structuren hebben dringend behoefte aan medische maskers om hun personeel te beschermen.
Walid Regragui: overwinningen én kritiek
Nieuwe politiebazen in Marokko, ook in Nador en Tetouan
Strandvakanties verpest in Marokko
Klopjacht eindigt met arrestatie topcrimineel in Tetouan
Marokkaanse Joden: "Israëlische aanval op Iran noodzakelijk"
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Nieuwe politiebazen in Marokko, ook in Nador en Tetouan
Strandvakanties verpest in Marokko
Klopjacht eindigt met arrestatie topcrimineel in Tetouan
Marokkaanse Joden: "Israëlische aanval op Iran noodzakelijk"
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen