4 augustus 2021 - 10:00 - Cultuur
De bekende Marokkaanse actrice Fatima Regragui, is op maandag 2 augustus 2021 overleden na een lange ziekte. Ze was 80 jaar oud.
Abderrahmane Regragui heeft het overlijden van zijn zuster bevestigd. Ze werd maandag na het Al Asr gebed in Rabat begraven.
Fatima Regragui was een icoon van de Marokkaanse film en theaterwereld. Ze werd op 15 februari 1941 geboren en begon haar acteercarrière in de jaren ’50. In 1957 zette ze haar eerste stappen met de theatergroep Atajdid Al Masrahi. Ze speelde onder meer in het theaterstuk "Amayel Jha".
Lees ook: Fatima Regragui krijgt appartement en financiële hulp (video)
Met de bekende Maamoura theatergroep speelde ze later met enkel van de bekendste namen van de Marokkaanse theater, waaronder Tayeb Seddiki, Ahmed Tayeb Laâlej en Said Afifi. In 1975 sloot ze zich aan bij de groep van het Nationaal theater Mohammed V in Rabat, waar ze samen met Aziz Maouhoub, Mohamed El Jam, Malika El Omari en Nezha Regragui speelde.
Fatima Regragui was ook regelmatig op televisie te zien. Ze had onder meer rollen in de films "Goodbye Mothers" (Mohamed Ismaïl, 2008) en "Assarab" (Ahmed Bouanani, 2001).
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Sean Paul kiest Marokko voor nieuwe videoclip (video)
French Montana en Swae Lee openen FIFA WK clubs
Uitstel voor Saad Lamjarred na chantage
Geheimen van Marokko: de gouden draden van het brokaat
Saad Lamjarred vecht deze week celstraf voor verkrachting aan
Chinese tv-hit kookt in Tanger
"Holy sh!t"-actrice Nora Dari in tranen op set