22 mei 2014 - 21:44 - Marokko
In Fez heeft een 17-jarig meisje afgelopen vrijdag zelfmoord gepleegd omdat haar familie haar wilde uithuwelijken en ze haar studies niet zou mogen voortzetten.
Het meisje hing zichzelf op in haar dorpje, douar Riafa. Ze werd al lange tijd onder druk gezet door haar ouders om de school te verlaten en te trouwen.
Volgens de Marokkaanse familiewetgeving, de Moudawana goedgekeurd in 2004, mag een rechter uitzonderlijk toestemming geven voor het huwelijk van een minderjarige. Maar in de praktijk is de uitzondering regel geworden.
Volgens officiële cijfers trouwden vorig jaar 40.000 minderjarige meisjes in Marokko. Kinderhuwelijken worden soms zelfs toegestaan voor meisje onder 15 jaar. Meestal zijn de kersverse echtgenoten ook veel ouder dan de meisjes.
Marokkanen plegen ook steeds meer zelfmoord. Afgelopen woensdag nog stapte een Marokkaans meisje uit het leven omdat haar vriendje getrouwd was. Kort daarvoor pleegde een docent uit Safi zelfmoord omdat zijn vrouw wilde gaan scheiden.
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget