4 maart 2022 - 15:00 - Economie
De handel in goederen werd in januari gekenmerkt door een stijging van het handelstekort tot bijna 20,26 miljard dirham. Een stijging met 75,2% vergeleken met een jaar eerder. Dit handelstekort is het gevolg van een toename van de invoer, die groter is dan die van de uitvoer, verklaart het Marokkaans bureau voor Buitenlandse Handel in zijn rapport over de maandelijkse indicatoren van de buitenlandse handel.
De stijging van het deficit in de Marokkaanse handel werd aangedreven door een consolidatie van de invoer met 39,5% tot meer dan 50,9 miljard dirham. De uitvoer bedroeg 30,64 miljard dirham, een stijging van 23% of 5,79 miljard dirham op jaarbasis, meldt Aujourd’hui le Maroc.
Lees ook: Recordstijging Spaanse invoer tomaten uit Marokko (+348%)
Het niveau van de invoer weerspiegelt het herstel van na de coronapandemie. Die werd met name in de tweede helft van 2021 voelbaar. De uitvoer bedroeg in de tweede helft van 2021 gemiddeld 29,09 miljard dirham per maand. De stijging van de uitvoer heeft bovendien betrekking op de meeste sectoren, met name fosfaten en derivaten, de landbouw, de agrovoedingssector en de textiel- en ledersector.
Lees ook: Oorlog Oekraïne: welke gevolgen voor Marokkaanse economie?
De stijging van de invoer van goederen heeft gevolgen voor alle productgroepen. De energiefactuur is namelijk met 67% gestegen, voornamelijk als gevolg van de grotere aanvoer van diesel en stookolie. De invoer van levensmiddelen is met 56,3% gestegen. Deze stijging is vooral toe te schrijven aan de verhoogde de tarweaankopen (+1,7 miljard dirham). Deze aankopen hebben hun hoogste niveau van de laatste vijf jaar bereikt.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje