3 maart 2022 - 16:20 - Economie
De import van tomaten uit Marokko door Spanje is gestegen van ongeveer 18 miljoen kilogram in 2014 tot 80 miljoen kilogram in 2021, een toename van 348%.
Volgens gegevens die Hortoinfo heeft verzameld bij DataComex, het Spaanse staatssecretariaat voor Handel, op basis van gegevens van de Douane en Accijnzen, heeft Spanje zijn invoer van tomaten uit Marokko in deze acht jaar met 347,84% zien toenemen.
Lees ook: Marokko in top vijf tomatenexporteurs
Qua volume bedroeg de Spaanse invoer ongeveer 18 miljoen kilogram en wordt nu op meer dan 80 miljoen kilogram geraamd. In waarde uitgedrukt is de Spaanse invoer gestegen van 147 miljoen dirham (ongeveer 13,71 miljoen euro) in 2014 tot 892 miljoen dirham (ongeveer 83,2 miljoen euro) in 2021.
Lees ook: Marokko verslaat Spanje en Nederland op tomatenmarkt
De prijs waartegen Spanje Marokkaanse tomaten kocht, is eveneens met 35,53% gestegen. De gemiddelde prijs die Spaanse importeurs voor Marokkaanse tomaten betalen, steeg van 0,76 euro per kilo in 2014 tot 1,03 euro per kilo in 2021.
Wedstrijd Marokko-Angola: om hoe laat en op welke zenders?
Marokkanen nemen Achraf Hakimi in bescherming
Groen licht voor miljardenproject luchthaven Tanger
Automobilist wint rechtszaak tegen Snelwegen van Marokko
Zeldzame superbolides van Marokkanen diaspora overspoelen Tanger
Interpol voert internationale klopjacht op Marokkaanse moordverdachte
Turkse metaalexport naar Marokko stijgt spectaculair
Marokko koploper voor Turkse export
Nokia bouwt Medusa-internetkabel tussen Marokko en Europa
Trump opent deur voor Amerikaanse investeringen in de Sahara
Emiraten investeren 10 miljard dollar in Marokkaanse Sahara
Marokko breekt exportrecord voor asperges, België nr 1 klant
Fiscus Marokko start jacht op onbebouwd grond
Marokkaanse vastgoedsector in diepe crisis, verkopen kelderen dramatisch