Zoeken

Marokkaans gezin in Frankrijk riskeert uitzetting

22 februari 2020 - 14:30 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Een Marokkaans gezin dat al ruim zes jaar in Frankrijk woont, riskeert in de komende dagen naar Marokko te worden uitgezet.

Sofiane Dahir, zijn vrouw en drie kinderen zullen hoogstwaarschijnlijk naar Marokko worden teruggestuurd omdat de Franse autoriteiten hun verblijfsvergunning weigeren te vernieuwen.

De vader verloor onlangs zijn werk en heeft dus geen werkcontract meer. Gevolg daarvan is dat de vernieuwing van zijn verblijfsvergunning werd geweigerd. Ook in beroep werd zijn aanvraag verworpen.

France 3 bericht dat de prefect van Corsica de uitzetting van Sofiane Dahir, die als docent Arabisch in Franse lagere scholen werkte, heeft bevolen. Yves Carel, lid van de organisatie Education without borders, stelt dat het gezin aan alle voorwaarden voldeed om in Frankrijk te mogen blijven.

Ondanks de steun van meerdere migrantenorganisaties werden het koppel en hun drie kinderen dinsdagochtend in hun woning in Ajaccio gearresteerd en naar een asielzoekerscentrum in Nîmes gebracht.

Lees meer

Dode door gaslek in Martil

Een heel gezin is woensdag in het noord-Marokkaanse Martil nabij Tetouan met ademhalingsproblemen en misselijkheid naar het ziekenhuis afgevoerd als gevolg van een gaslek.

Frankrijk: Marokkaans gezin net voor lockdown vernederd en uitgezet

Een Marokkaans gezin die in het Franse Evreux verbleef, is de dag voor de inwerkingtreding van de sanitaire noodtoestand naar Spanje uitgezet.

Marokko schort zee- en luchtverbindingen met Frankrijk op

Marokko heeft deze vrijdag besloten om na Italië, Spanje en Algerije ook alle vluchten en boten van en naar Frankrijk te verbieden.

Marokkaans gezin bedreigd met uitwijzing in Frankrijk

Een Marokkaans gezin dat uitgewezen dreigt te worden, krijgt de steun van de inwoners van het Franse Aubenas waar ze wonen. De Beweging tegen Racisme en voor Vriendschap tussen...

Belgisch Marokkaans gezin beleeft angstige momenten bij aankomst in Tetouan

Vier leden van een Marokkaans gezin uit België die eind vorige week in Tetouan zijn aangekomen, hebben enkele angstige momenten moeten doorstaan.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team