23 juni 2020 - 18:10 - Marokkanen in het buitenland
Een Marokkaanse man is het slachtoffer geworden van brutaal geweld van meerdere veiligheidsagenten op het treinstation van Getafe nabij Madrid in Spanje.
Reden van het harde optreden van de veiligheidsagenten is dat de man zijn mondmasker in de trein even had uitgedaan om te bellen.
Toen de veiligheidsagenten aan het slachtoffer vroegen om zijn mondmasker aan te doen, antwoordde hij dat hij dat zou doen zodra hij ophing. Zijn antwoord beviel de agenten niet.
De man werd uit de trein getrokken en tegen de grond geduwd. Hij werd vervolgens door een andere man mishandeld. Meerdere getuigen probeerden de veiligheidsagenten te kalmeren en filmden het incident.
In Spanje is het dragen van een mondmasker verplicht in het openbaar vervoer en op straat wanneer een afstand van twee meter niet mogelijk is.
Spaanse havens in paniek: Nador West Med komt eraan
Marokko verovert Washington met pastilla
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Bendes vallen Marokkaanse diaspora aan op Spaanse snelwegen
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
Bus met Marokkanen valt stil op Franse snelweg, Marokko grijpt in
Naar Marokko met de auto? Opgelet! Staking dreigt in haven van Algeciras
Nu al recorddrukte op weg naar Marokko
Uren wachten bij Marokkaanse grens: chaos bij Bab Sebta
Marokkanen in Europa gedwongen met de auto naar Marokko
Marokkaanse diaspora: vragen die je bij de douane kan verwachten (en waarom)