3 augustus 2024 - 21:00 - Marokko
Op het populaire Quemado strand in Al Hoceima kunnen vakantiegangers vanaf 5 augustus niet alleen genieten van zon, zee en strand, maar ook van een goed boek. De eerste strandbibliotheek van de stad opent dan haar deuren en blijft tot 14 augustus toegankelijk voor het publiek.
De bibliotheek is een initiatief van de gemeente Al Hoceima, in samenwerking met de provinciale afdeling cultuur en de provinciale delegatie voor toerisme. Het is een van de festiviteiten ter gelegenheid van de 25e verjaardag van het Troonfeest. Bezoekers kunnen er gratis boeken lenen over diverse onderwerpen, zoals geschiedenis, literatuur, aardrijkskunde, wetenschap en sport.
Lees ook: Nador, paradijs voor strandliefhebbers
De strandbibliotheek is niet alleen bedoeld om de leescultuur te bevorderen, maar ook om de toeristische aantrekkingskracht van het Quemado strand te vergroten. Het strand staat bekend om zijn heldere water en uitzicht op de Morro Viejo berg, en trekt zowel lokale bewoners als toeristen uit andere delen van Marokko aan.
Lees ook: Al Hoceima pakt illegale strandbezetting aan
Ahmed Acharki, directeur van de provinciale afdeling cultuur, benadrukt het belang van lezen voor de persoonlijke ontwikkeling en ziet de strandbibliotheek als een waardevolle aanvulling op het culturele aanbod in de regio. Hij hoopt dat het initiatief ook zal bijdragen aan het behalen van de Blauwe Vlag, een internationale milieuonderscheiding voor stranden en jachthavens.
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko