15 augustus 2024 - 23:50 - Marokko
Het beheer van afval op de Marokkaanse stranden blijft een terugkerend probleem waar lokale autoriteiten elke zomer mee worstelen.
De ophoping van afval op het strand van Aïn Diab, een van de drukste stranden van Casablanca in de zomer, bezorgt de schoonmaakploegen hoofdbrekens. Na een dagje genieten op dit vaak overvolle strand, laten bezoekers grote hoeveelheden afval achter, wat het werk van de schoonmakers die het strand dagelijks netjes proberen te houden, bemoeilijkt.
Lees ook: Marokko onderzoekt toekomst stranden Driouch
Ondanks alle inspanningen blijft het probleem bestaan. "We beginnen onze dag heel vroeg om het afval op het strand op te ruimen, en soms moeten we lange uren maken vanwege de hoeveelheid afval", klaagt een schoonmaker in een video die viraal ging op sociale media. "Als strandgangers niet meewerken om het strand schoon te houden, wordt het voor ons erg moeilijk om ons werk goed te doen."
Lees ook: Overlast terug op stranden Al Hoceima
Veel lokale organisaties hebben hun verontwaardiging geuit over het onverantwoordelijke gedrag van strandgangers, dat schadelijke gevolgen heeft voor het milieu en het mariene ecosysteem vanwege het plastic afval. Om deze situatie aan te pakken, zijn er bewustmakingscampagnes gestart om strandgangers aan te moedigen zich verantwoordelijker te gedragen. Ook hebben jongeren opruimacties georganiseerd om het afval op de stranden te verzamelen.
Dader dodelijk verkeersongeluk Berkane na dagen opgepakt
Trump opent deur voor Amerikaanse investeringen in de Sahara
Grootste dam van Marokko in Rif: 100% risico op aardbeving
Emiraten investeren 10 miljard dollar in Marokkaanse Sahara
Algerije geeft na jaar lichaam jonge Marokkaanse terug
Fenerbahçe weigert agressief bod op Youssef En-Nesyri
Dader dodelijk verkeersongeluk Berkane na dagen opgepakt
Grootste dam van Marokko in Rif: 100% risico op aardbeving
Nasser Zefzafi aan Riffijnen Europa: "Help mijn moeder!"
Marokko ontslaat onverwachts leraren in België
Wordt Marokko ook jouw volgende vakantiebestemming?
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Ophef in Nador: gebakjes met glassplinters
Polisario antwoordt aan Koning Mohammed VI