19 november 2020 - 16:20 - Cultuur
De Marokkaanse zangeres Latifa Raafat is door de rechtbank veroordeeld tot het betalen van een forse boete voor haar uitvoering van het nummer "Khouyi". Dit lied maakt deel uit van haar repertoire, zonder dat zij hiervoor toestemming heeft gevraagd aan de rechthebbenden.
Tijdens het programma "Coke Studio", uitgezonden op kanaal 2M, voerde de artiest het muzikale werk van Abdelkader Rachdi uit, zonder voorafgaande toestemming. Vervolgens is zij aangeklaagd door de familie van de Marokkaanse componist.
Raafat, die kleine wijzigingen in het lied had aangebracht, kreeg de opdracht van de rechter om de familie van de overleden Rachdi een bedrag van 2,41 miljoen dirham te betalen voor de veroorzaakte schade.
Het is nog niet bekend of de Marokkaanse zangeres van plan is om in beroep te gaan tegen de uitspraak.
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Hitmachine Saad Lamjarred levert weer: "Zwina Bzzaf"
Hollywoodster Olivia Rodrigo ontdekt de parel van Marokko (foto’s)
Zoon Naïma Samih razend!
Rechtbank straft Marokkaanse rapper ElGrandeToto
Soundos El Ahmadi nieuw jurylid Holland’s got talent
Georgina Rodríguez verrast met Arabische tatoeage (foto)
Algerijnse zanger Reda Taliani op borgtocht vrij in Marrakech
Algerijnse zanger Reda Taliani gearresteerd in Marokko