9 oktober 2020 - 11:20 - Cultuur
Een lied van de Marokkaanse zangeres Hajar Sbihi, beter bekend als Asha, wordt de Spaanse inzending voor het junior Eurovisiesongfestival 2020. De Spaanse publieke omroep RTVE maakt bekend dat haar lied "Palante" door Solea Fernandez gezongen gaat worden.
De 23-jarige zangeres en songwriter is geboren en getogen in Marokko. Na haar studie is ze in Spanje gaan wonen om haar leven volledig aan muziek te wijden. Afgelopen juni bracht ze haar eerste single uit en kreeg ze meer dan een miljoen views op YouTube in één maand tijd.
Op haar twaalfde mocht ze meezingen in het lied "Bokra" (wat "morgen" betekent) dat werd samengesteld door Quincy Jones en RedOne. Het liedje was een oproep voor vrijheid, vrede, hoop en liefde. Verder heeft Asha ook liedjes in Spanje gecomponeerd.
Vanwege de Covid-19-pandemie wordt de Eurovision Junior gehouden in een televisiestudio.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Nieuw powerkoppel: French Montana en prinses van Dubai bevestigen relatie (foto’s)
Spice Girl Mel B trouwt in Marokko
Steen door voorruit auto Cheb Rezki op snelweg
Beelden in Marokko opgenomen Nolan-film ’The Odyssey’ gelekt
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Kusscène in Tanger leidt tot grote rel
Ticketprijzen comeback Saad Lamjarred in Marokko schokken