4 juli 2024 - 10:00 - Marokko
Mohamed Abdeljalil, Marokkaanse minister van Transport, heeft aangekondigd dat er studies worden gestart naar de impact van klimaatverandering op alle luchthavens in het koninkrijk. Dit naar aanleiding van kritiek van parlementsleden over de overstroming van het vliegveld van Oujda vorig jaar.
De minister erkende in het parlement dat extreme weersomstandigheden vaker kunnen voorkomen in de toekomst. Hij noemde de overstroming in Oujda een uitzonderlijk fenomeen, waarbij in slechts één uur tijd 100 mm regen viel. Volgens de minister heeft de regio in de afgelopen eeuw maar twee keer zo’n extreme regenval meegemaakt.
Lees ook: Extreme weersomstandigheden: Oujda onder water (video)
Met de nieuwe studies wil de Marokkaanse overheid ervoor zorgen dat de luchthavens beter bestand zijn tegen de gevolgen van klimaatverandering. Dit is van groot belang voor de veiligheid van reizigers en de continuïteit van het luchtverkeer. De resultaten van de studies zullen worden gebruikt om maatregelen te nemen die de luchthavens beter beschermen tegen overstromingen en andere extreme weersomstandigheden.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt