23 juli 2024 - 06:00 - Marokko
De Marokkaanse luchthavens hebben in de eerste helft van 2024 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het nationaal luchthavenbedrijf ONDA is het aantal aankomsten met 19% gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, met een totaal van ruim 15 miljoen passagiers tot eind juni.
De groei is te zien op de meeste luchthavens in het land, met uitschieters in Rabat-Salé (+40%), Agadir (+34%) en Marrakech (+29%). Ook Tetouan (+23%), Tanger (+21%) en Fez (+12%) noteerden een flinke toename van het aantal passagiers.
Lees ook: Operatie Marhaba: succes voor luchthaven Al Hoceima
Het binnenlandse luchtverkeer groeide met 22% tot 1,5 miljoen passagiers. Het internationale luchtverkeer steeg met 19% tot ruim 13,5 miljoen passagiers, dankzij een toename op de Europese, Afrikaanse en Midden-Oosterse markt.
Lees ook: Luchthaven Rabat krijgt make-over
Het aantal vluchten nam eveneens toe, met 15% tot 111.783 vluchten. De luchthaven Mohammed V in Casablanca was goed voor 35% van het vliegverkeer, gevolgd door Marrakech Menara (26%) en Agadir Al Massira (9%). Ook het luchtvrachtvervoer kende een groei van 24%.
Verenigd Koninkrijk vreest import ziekte uit Marokko
Grote voorbereidingen in Al Hoceima voor Koning Mohammed VI
Mawazine opnieuw doelwit van boycot in Marokko
Zomer in Marokko wordt populairder dan verwacht
HSL-uitbreiding in Marokko op de rails
Aanslag bij woning drugscrimineel ’Bouchiar’ in Antwerpen
Grote voorbereidingen in Al Hoceima voor Koning Mohammed VI
Zomer in Marokko wordt populairder dan verwacht
HSL-uitbreiding in Marokko op de rails
Dakloze kinderen terroriseren parkbezoekers in Tanger
Verstikkende hitte en storingen op luchthaven Marrakech
Vader en zoon verdedigen zich in Tanger, belager komt om
Nieuwe ferry vaart voor Marokkaanse diaspora deze zomer
Marokkaanse christenen eisen meer kerken