5 april 2024 - 14:00 - Cultuur
Uit een nieuw onderzoek van de Dienst Justitiële Instellingen blijkt dat het "niet aannemelijk" is dat de Nederlands-Marokkaanse televisiepresentator en voormalig advocaat Khalid Kasem een ambtenaar heeft omgekocht. Eerder concludeerde de deken van de Orde van Advocaten al dat er geen bewijs was voor omkoping.
De bevindingen van de Dienst Justitiële Instellingen zijn gebaseerd op een "zorgvuldige analyse" van de procedures en "verdiepende interviews". De onderzoekers concluderen dat de bewuste ambtenaar slechts één van de vele schakels is die bepaalt of een gedetineerde vrijkomt. De ambtenaar kan dus niet op eigen houtje beslissen.
Lees ook: Khalid Kasem van omkoping beschuldigd: "Hij vroeg 12.000 euro"
De uitkomst van het onderzoek is geen grote verrassing. Vorige week oordeelde de deken van de Orde van Advocaten dat Khalid Kasem wel "tuchtrechtelijk verwijtbaar" had gehandeld door een cliënt met valse voorwendselen geld te laten betalen. De deken koos voor een waarschuwingsgesprek met Kasem.
De kwestie rond Kasem kwam in januari van dit jaar aan het licht toen het AD een artikel publiceerde op basis van audio-opnamen. In de opnames zou de presntator toegeven dat hij een ambtenaar 8000 euro had betaald om een gedetineerde cliënt eerder vrij te krijgen. Kasem ontkende dit later.
Lees ook: Khalid Kasem eist excuses na beschuldiging van lekken naar Ridouan Taghi
BNNVara heeft laten weten dat Khalid Kasem voorlopig niet terugkeert op televisie. De partijen zijn het erover eens dat dit "vanwege alle discussie rond zijn persoon" niet aan de orde is.
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Nieuw powerkoppel: French Montana en prinses van Dubai bevestigen relatie (foto’s)
Spice Girl Mel B trouwt in Marokko
Steen door voorruit auto Cheb Rezki op snelweg
Beelden in Marokko opgenomen Nolan-film ’The Odyssey’ gelekt
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Kusscène in Tanger leidt tot grote rel
Ticketprijzen comeback Saad Lamjarred in Marokko schokken