8 februari 2023 - 22:00 - Wereld
De afwezigheid van Koning Mohammed VI op de topbijeenkomst tussen Marokko en Spanje op 1 en 2 februari in Rabat, is volgens José Manuel Albares, de Spaanse minister van Buitenlandse Zaken, niet verrassend. Hij herinnert eraan dat de monarch "nooit" aan deze bijeenkomsten heeft deelgenomen.
"De Koning van Marokko neemt nooit deel aan topbijeenkomsten", aldus José Manuel Albares in een interview met Antena 3, benadrukkend dat het om een bijeenkomst tussen regeringen ging. De Marokkaanse delegatie werd geleid door premier Aziz Akhannouch, terwijl de Spaanse premier Pedro Sanchez aan het hoofd stond van de Spaanse delegatie.
Lees ook: Spaanse premier niet onthaald door Koning Mohammed VI, onvrede in Spanje
Tijdens deze Spaanse-Marokkaanse top werden meerdere overeenkomsten getekend. "Het is een grote stap vooruit. We hebben de politieke dialoog versterkt met duidelijke principes: wederzijds respect, wederzijds voordelig, permanente communicatie en afwezigheid van eenzijdige acties", aldus Albares.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens