4 februari 2023 - 08:00 - Wereld
©
De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken, José Manuel Albares, heeft de Partido Popular (PP) bekritiseerd voor haar gebrek aan kennis over het "staatsbeleid" en de betrekkingen met Marokko. De partij hekelde het feit dat Pedro Sanchez bij zijn aankomst in Rabat op woensdag niet werd ontvangen door Koning Mohammed VI.
"Dit zijn verklaringen van een partij die niet weet wat staatsbeleid inhoudt, met name het buitenlands beleid van Spanje", zei Albares. Na de aankomst van premier Sanchez met een delegatie Spaanse ministers in Rabat, om een bijeenkomst op hoog niveau bij te wonen. De Spaanse delegatie werd op de luchthaven ontvangen door de Marokkaanse premier Aziz Akhannouch.
Lees ook: Marokko-Spanje: Pedro Sánchez met sterke delegatie in Rabat
Esteban González Pons, de adjunct-secretaris van de Partido Popular, beschouwde het feit dat de Spaanse delegatie niet door Koning Mohammed VI werd ontvangen, als een "grote vernedering". Hij vroeg zich af of Pedro Sanchez zich "vrij" voelde tegenover Marokko, dat "hem zo hard negeert".
Lees ook: Spaanse Premier: "Marokko super belangrijk voor Spanje en Europa"
"De enige die zich in een staat van ontkenning bevindt is de PP", reageerde de minister van Buitenlandse Zaken, die zich afvroeg of de partij het belang begrijpt van de nieuwe relatie met Marokko "voor Ceuta, voor Melilla, voor de Canarische Eilanden, voor Andalusië en voor Spanje". Albares beklemtoonde dat de Spaanse regering "alles in het werk stelt om de belangen van het Spaanse volk te verdedigen" en "de best mogelijke betrekkingen" met alle buurlanden te onderhouden.
Goed nieuws voor Marokkanen: historisch lage prijzen voor olijfolie
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?
Gevaarlijke Marokkaanse tomaten van de markt gehaald in Nederland
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"