7 september 2022 - 11:00 - Wereld
Israël heeft David Govrin, het hoofd van zijn verbindingsbureau in Rabat, teruggeroepen nadat er klachten aan het licht waren gekomen over de seksuele intimidatie en uitbuiting van Marokkaanse vrouwen.
Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bevestigd dat Tel Aviv zijn ambassadeur David Govrin heeft teruggeroepen naar Israël, meldt de Franstalige Joodse website Jforum. De Israëlische diplomaat had zelf een onderzoek ingesteld naar beschuldigingen van seksuele intimidatie en andere onregelmatigheden op het de verbindingskantoor in Rabat.
Lees ook: Israëlische verbindingskantoor in Rabat opgeschud door seksschandaal
Marokko normaliseerde zijn diplomatieke betrekkingen met de Joodse staat in december 2020, in ruil voor de Amerikaanse erkenning van de soevereiniteit van Marokko over de Sahara. Sindsdien hebben beide partijen zich ingespannen om hun betrekkingen te versterken. Israël heropende zijn vertegenwoordiging in Marokko na 20 gesloten te zijn gebleven. Rabat is van plan zijn verbindingskantoor in Tel Aviv om te vormen tot een ambassade.
Lees ook: "Koning van Marokko gaf opdracht om banden met Israël aan te halen"
Het is nu de vraag of de intimidatie van Marokkaanse vrouwen door Israëlische diplomaten een negatieve impact zal hebben op de betrekkingen tussen de twee landen.
Imam onder vuur na handkus aan minister in Israël (video)
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Imam onder vuur na handkus aan minister in Israël (video)
Othman El Ballouti uitgeleverd aan België: de val van een drugsbaron
Marokko’s succes irriteert Algiers
Marokko verovert Washington met pastilla
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Misbruik huwelijk: Marokkaan veroordeeld na eisen seks
Wildkamperen bederft strandplezier in Marokko
500 gestolen laptops uit Spanje duiken op in Marokko