6 september 2022 - 17:40 - Marokko
Er is een intern onderzoek ingesteld door het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken naar aanleiding van beschuldigingen van financiële en administratieve "onregelmatigheden" en seksuele intimidatie bij het Israëlische verbindingsbureau in Rabat, dat onder leiding staat van David Govrin.
Een intern onderzoek werd ingesteld door de inspecteur-generaal van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken, na het vertrek van vier medewerkers van het Israëlische verbindingskantoor in Rabat, meldt de Israëlische krant Yedioth Ahronot.
Lees ook: Bouw Israëlische ambassade in Rabat van start
"Er waren spanningen met David Govrin waardoor de werknemers gedwongen werden het kantoor te verlaten", meldt een bron van het blad. Men voerde ook beschuldigingen aan van seksuele intimidatie en financiële en administratieve onregelmatigheden. Als onderdeel van het onderzoek is een commissie onder leiding van inspecteur Hagai Behar, de derde belangrijkste Israëlische diplomaat, afgelopen weekend naar Rabat afgereisd.
Lees ook: David Govrin stelt Marokkaanse anti-Israël-retoriek in vraag
Het Israëlisch verbindingsbureau in Rabat werd in augustus 2021 geopend. Het Marokkaanse verbindingsbureau in Tel Aviv staat onder leiding van Abderrahim Beyyoud. De twee landen normaliseerden hun diplomatieke betrekkingen in december 2020 onder auspiciën van de Verenigde Staten als onderdeel van de Abraham-akkoorden.
15% minder kans op Airbnb-boeking met Marokkaanse naam
Marokkaans leger doodt Mauritaanse smokkelaars
Hakim Ziyech naar PSG? Wat denkt Walid Regragui?
Imane belandt in rivier in Zemst en verdrinkt
Wil Europa Marokko straffen?
Predator Oil and Gas stopt gasboringen in Marokko
Grote cocaïnevangst voor Marokkaanse kust (video)
Koning Mohammed VI geeft startsein voor winter-solidariteitsactie
Marokko blijft noodtoestand verlengen
Marokkaanse vrouw sterft bij grens op weg naar ziekenhuis Melilla
Bankier verdacht van verduisteren geld overleden cliënt in Tanger
Chefchaouen versterkt controles op restaurants
Nepkolonel deed zich voor als nauwe medewerker Marokkaanse koninklijke familie
Marokkaans staatsburgerschap: aanvrager moet Arabisch of Amazigh spreken