19 februari 2023 - 09:00 - Marokko
Op dinsdag opende de Ikea-winkel in het commerciële gebied tussen Tetouan en M’diq, dicht bij Sebta, zijn deuren, wat voor bezorgdheid zorgt bij de inwoners van de enclave in het noorden van Marokko. De autonome stad lijdt al sterk onder de economische blokkade van Rabat.
Ceuta TV bericht dat de opening van een commercieel gebied en de komst van een Ikea winkel in Tetouan, wordt beschouwd als een strategie van Marokko om Sebta en Melilla verder economisch te verstikken.
Lees ook: Ikea laat klanten in Noord-Marokko wachten
Deze tweede Ikea-winkel in Marokko werd ingehuldigd door Marino Maganto, de algemeen directeur van Ikea Marokko, Koeweit en Jordanië, en CEO van SYH Marokko, in aanwezigheid van lokale verantwoordelijken zoals de Wali van de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima en de gouverneur van de provincie Tetouan, Younes Tazi.
Met een totale oppervlakte van meer dan 18.000 vierkante meter, waarvan ruim 16.400 vierkante meter verkoopruimte, heeft de bouw van de winkel 400 miljoen dirham gekost en zullen er 500 directe en 1000 indirecte banen worden gecreëerd.
Lees ook: Ikea rekruteert honderden medewerkers voor winkel in Tetouan
Intussen wachten Sebta en Melilla nog steeds op de heropening van de commerciële douane bij de grensovergangen. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken, José Manuel Albares, bevestigde deze week aan de burgemeesters van beide steden dat de kwestie met Marokko wordt besproken.
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko
Marokkanen eisen opheldering: miljarden verspild aan overheidsauto’s
Vlees in Marokko: "Prijzen zullen nooit meer dalen"
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek