20 juni 2022 - 20:20 - Economie
De overeenkomsten tot normalisatie tussen Israël en vier Arabische landen, waaronder Marokko, zorgen voor een expansieve groei van de handel. Dit blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek in Israël.
Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek in Israël is de handel tussen Israël en de Verenigde Arabische Emiraten, Bahrein, Soedan en Marokko in de eerste zeven maanden van dit jaar met 234% toegenomen. In deze cijfers zijn het toerisme en de diensten niet inbegrepen, legt de Groep Israël-Zwitserland uit. De handelsomvang tussen Marokko en Israël is gestegen van 14,9 miljoen dollar tot 20,8 miljoen dollar.
Lees ook: Marokko-Rusland: toename handelsverkeer in 2021
Het handelsverkeer met Jordanië en Egypte is eveneens toegenomen, namelijk van 136,2 miljoen dollar tot 224,2 miljoen dollar en van 92 miljoen dollar tot 122,4 miljoen dollar. De handel met Bahrein, dat geen handelsbetrekkingen met Israël onderhield, bedroeg 300.000 dollar. Tussen januari en juli 2020 is het handelsvolume met de Verenigde Arabische Emiraten gestegen van 50,8 miljoen dollar tot 613,9 miljoen dollar.
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Hamza Igamane weigert te spelen, club woedend
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Ticketprijzen Marokko-Niger: 100 tot 20.000 dirham!
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!