1 juni 2025 - 21:20 - Marokko
Grote zwermen woestijnsprinkhanen vormen een serieuze bedreiging voor de landbouw in de Marokkaanse provincie Al Haouz. De insecten, die vanuit het zuiden van het land komen, trekken over het gebied en richten aanzienlijke schade aan. Boeren in de regio vrezen voor hun oogst en de gevolgen voor hun veestapel.
De sprinkhanenplaag treft de landbouwsector op een kwetsbaar moment. De boeren in het gebied hadden al te maken met de gevolgen van aanhoudende droogte en economische problemen. De insecten vernietigen zowel de net ingezaaide graanvelden als de weidegronden die essentieel zijn voor de lokale veeteelt, wat de zorgen over het verlies van inkomsten vergroot.
Lees ook: Sprinkhanenplaag: Marokko in gevaar
De Marokkaanse autoriteiten hebben maatregelen genomen om de plaag te bestrijden. In de getroffen provincies zijn commandocentra opgezet om de operaties te coördineren. Gespecialiseerde teams proberen de verspreiding van de zwermen tegen te gaan met bestrijdingsmiddelen. Daarnaast staan er landbouwvliegtuigen klaar om de insecten vanuit de lucht te besproeien.
De bestrijding is urgent omdat woestijnsprinkhanen zich snel voortplanten en zeer destructief zijn. Volgens experts kan een enkele zwerm een oppervlakte van meerdere vierkante kilometers beslaan en in één dag een hoeveelheid gewassen consumeren die duizenden mensen kan voeden. Door hun grote mobiliteit bestaat het risico dat de plaag zich uitbreidt naar andere landbouwregio’s.
Lees ook: Marokko in de ban van sprinkhanenplaag
Ondanks de inzet van de overheid maken boeren zich zorgen of de beschikbare middelen wel voldoende zijn. Ze dringen aan op een opschaling van de inspanningen om een mogelijke voedselcrisis te voorkomen. Marokko heeft vaker te maken gehad met sprinkhanenplagen, maar experts wijzen erop dat klimaatverandering de frequentie en intensiteit ervan kan vergroten.
Dakloze duwt moqaddem voor auto in Tanger
Al Hoceima stemt actieplan en begroting
Boete geëist na verdrinking 2-jarige Amin in Huizen
Marokko’s opmars in halal toerisme
Miljardentekort: Marokko eist nieuwe handelsdeal met Turkije
Prins Moulay Rachid jarig
Dakloze duwt moqaddem voor auto in Tanger
Al Hoceima stemt actieplan en begroting
Boete geëist na verdrinking 2-jarige Amin in Huizen
Marokko’s opmars in halal toerisme
Prins Moulay Rachid jarig
Verwoestende bosbrand woedt bij Tetouan
Zangeres Rym Fikri en Turbo samen op moordproces
Spraakmakende café La Crème-moord in Marrakech opnieuw voor de rechter